Marez Gvardiolani eng yaxshi murabbiy deb atadi
Sobiq «Manchester City» futbolchisi Riyod Marez, hozirda Saudiya Arabistonining «Al-Ahli» jamoasida o‘ynayotgan, Xosep Gvardiola haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marez 2018 yildan 2023 yilgacha ispan murabbiy rahbarligida o‘ynagan va keyin «shaharliklar» safidan ketib, Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tgan. U Gvardiolani eng yaxshi murabbiy deb hisoblaydi va uning yordamida yangi cho‘qqilarga erishganini ta’kidladi.
Marezning so‘zlariga ko‘ra, odamlar Gvardiolaning qanchalik ajoyib ekanligini to‘liq tasavvur qila olmaydi. Ba’zan ular o‘rtasida fikr janjallari bo‘lgan, ammo u har doim murabbiyning qarorlariga hurmat bilan yondashgan, hatto ko‘proq o‘ynashni xohlagan va ba’zan hafsalasi pir bo‘lgan paytlarda ham.

Марез назвал Гвардиолу лучшим тренером
Бывший футболист «Манчестер Сити» Рияд Марез, который сейчас играет за саудовский клуб «Аль-Ахли», поделился своими мыслями о Хосепе Гвардиоле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Марез играл под руководством испанского тренера с 2018 по 2023 год, а затем покинул «горожан» и перешёл в Саудовскую Аравию. Он считает Гвардиолу лучшим тренером и отметил, что благодаря ему достиг новых высот.
По словам Мареза, люди не могут полностью представить, насколько удивителен Гвардиола. Иногда между ними возникали разногласия, но он всегда с уважением относился к решениям тренера, даже когда хотел играть больше и иногда был расстроен.
Он оценивает Гвардиолу не только как тренера, но и как выдающегося тактика. Хосеп Гвардиола занимает пост главного тренера «Манчестер Сити» с 2016 года.