Chelsea Sterling bilan shartnomani bekor qilishi mumkin
Chelsea klubi Rahim Sterling bilan tuzilgan shartnomani bekor qilish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati 30 yoshli futbolchini sotuvga qo‘ygan, ammo u hech qayerga o‘tmagan, shuningdek, Yevropa chempionatlarining aksariyatida transfer oynasi allaqachon yopilgan. Football Insider ma’lumotlariga ko‘ra, Chelsea endi Sterling bilan hamkorlikni erta yakunlash, ya’ni uning mehnat shartnomasini bekor qilish haqida o‘ylamoqda.
Hujumchi jamoaning eng ko‘p maosh oluvchi o‘yinchisi bo‘lib qolmoqda — u haftasiga 300 ming funt sterling (taxminan 350 ming yevro) daromad oladi. Rahim Sterlingga Fulxem, Kristal Pelas va Vest Hem kabi jamoalar qiziqish bildirgani aytilgan, ammo uning transferi amalga oshmagan.
Shunday qilib, Chelsea klubi futbolchi bilan shartnomani bekor qilish orqali jamoa tarkibini yangilashni maqsad qilmoqda.

Chelsea может расторгнуть контракт со Стёрлингом
Клуб «Челси» рассматривает возможность расторжения контракта с Рахимом Стёрлингом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба выставило 30-летнего футболиста на продажу, но он никуда не перешёл, к тому же в большинстве европейских чемпионатов трансферное окно уже закрыто. По данным Football Insider, «Челси» теперь думает о досрочном прекращении сотрудничества со Стёрлингом, то есть о расторжении его трудового договора.
Нападающий остаётся самым высокооплачиваемым игроком команды — он получает 300 тысяч фунтов стерлингов в неделю (примерно 350 тысяч евро). Сообщается, что Рахимом Стёрлингом интересовались такие клубы, как «Фулхэм», «Кристал Пэлас» и «Вест Хэм», но его трансфер не состоялся.
Таким образом, клуб «Челси» ставит целью обновить состав команды путём расторжения контракта с футболистом.