Darvozabon Janluiji Donnarumma yangi jamoasi – "Manchester Siti" haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik futbolchi yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin "Pari Sen-Jermen" klubidan "shaharliklar" safiga qo‘shildi. 26 yoshli sportchining Angliya grandi bilan shartnomasi 2030 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Donnarumma o‘zining yangi jamoasiga qo‘shilganidan faxrlanishini ta’kidladi va "Manchester Siti"ni dunyodagi eng yaxshi klub deb atadi. U jamoada bo‘lishini juda istashgani va bu uning uchun juda quvonchli va hissiyotlarga boy lahza ekanini aytdi.
Transfer jarayoni "Manchester Siti" uchun 30 million yevroga tushdi. Futbolchi "Pari Sen-Jermen" klubida to‘rt yil davomida faoliyat yuritgan.
Endi u yangi jamoasida o‘zini yanada yaxshi tomonlama namoyon etishga harakat qiladi. Donnarumma uchun bu katta imkoniyat bo‘lib, u kelajakda ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.
"Manchester Siti" jamoasi esa o‘z navbatida kuchli darvozabonni qo‘lga kiritgani bilan o‘z kuchini yanada oshirishga intilmoqda.

Доннарумма: Манчестер Сити — самый сильный клуб в мире
Вратарь Джанлуиджи Доннарумма поделился своими мыслями о своей новой команде — «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист присоединился к «горожанам» из клуба «Пари Сен-Жермен» до закрытия летнего трансферного окна. Контракт 26-летнего спортсмена с английским грандом рассчитан до середины 2030 года.
Доннарумма подчеркнул, что гордится присоединением к своей новой команде и назвал «Манчестер Сити» лучшим клубом в мире. Он сказал, что очень хотел быть в команде и что это для него очень радостный и эмоциональный момент.
Процесс трансфера обошёлся «Манчестер Сити» в 30 миллионов евро. Футболист выступал за клуб «Пари Сен-Жермен» в течение четырёх лет.
Теперь он постарается проявить себя с ещё лучшей стороны в своей новой команде. Для Доннаруммы это большая возможность, и он ставит перед собой цель достичь множества успехов в будущем.
Команда «Манчестер Сити», в свою очередь, стремится усилить свои позиции, приобретя сильного вратаря.