Milan jamoasining yarim himoyachisi Ismoil Bennaser Turkiyaga ko‘chib o‘tishni rad etishda davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchiga Trabzonspor klubi tomonidan taklif berilgan, biroq 27 yoshli o‘yinchi bu taklifni ma’qullamagan, deb xabar beradi taniqli jurnalist Fabrizio Romano. Hozircha tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilmagan, lekin muzokaralar hali yakunlanmagan, vaziyat o‘zgarishi mumkin.
Milan jamoasi Bennaserga ko‘p umid bog‘lamay, uni jamoadan ketishga tayyor. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida aljeriyalik futbolchi Fransiyaning Marsel klubida ijarada o‘ynagan.
Transfermarkt sayti mutaxassislari yarim himoyachining bozor qiymatini 15 million yevroga baholamoqda. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchiliklar hali hal bo‘lmagan bo‘lsa-da, kelajakdagi qarorlar muzokaralar natijasida aniqlanishi mumkin.

Исмаил Беннасер отклонил предложение Турции
Полузащитник команды Милан Исмаил Беннасер продолжает отказываться от перехода в Турцию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболисту было сделано предложение от клуба Трабзонспор, однако 27-летний игрок не одобрил это предложение, сообщает известный журналист Фабрицио Романо. Пока стороны не достигли соглашения, но переговоры еще не завершены, ситуация может измениться.
Команда Милан не возлагает больших надежд на Беннасера и готова отпустить его из команды. Во второй половине прошлого сезона алжирский футболист играл в аренде в клубе Марсель из Франции.
Эксперты сайта Transfermarkt оценивают рыночную стоимость полузащитника в 15 миллионов евро. Несмотря на то, что разногласия между командой и футболистом еще не решены, будущие решения могут быть приняты по результатам переговоров.