Yangi «Napoli» futbolchisi Rasmus Hoylunn yaqinda «Manchester Yunayted» klubidan o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning amaldagi chempioni «Napoli» 22 yoshli futbolchini 1 sentyabr kuni ijaraga oldi va keyinchalik sotib olish majburiyatini qo‘ydi. Rasmusning aytishicha, u juda hayajonlangan.
Yaqinda «Napoli» Skudettoni qo‘lga kiritgan va klubning muxlislari juda ishtiyoqmand ekanligini biladi. U Italiyaga Premer-liga va Chempionlar ligasida o‘ynab, tajribasini oshirgan holda qaytmoqda.
Endi u o‘zini Italiyadagi eng yaxshi klubda sinab ko‘rishga tayyor. Rasmus birinchi o‘yinni o‘tkazishni intiqlik bilan kutmoqda.
Futbolchi «Manchester Yunayted»da ikki yil faoliyat yuritgan, Angliyaga kelishidan oldin esa «Atalanta» jamoasida o‘ynagan. Bu o‘tish uning karerasida yangi bosqich bo‘lib, u o‘zini yanada rivojlantirishga intilmoqda.

Расмус Хойлунн начинает новый этап в Италии
Новый игрок «Наполи» Расмус Хойлунн недавно высказался о своем переходе из клуба «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Действующий чемпион Италии «Наполи» арендовал 22-летнего футболиста 1 сентября с обязательством последующего выкупа. По словам Расмуса, он очень взволнован.
Недавно «Наполи» завоевал Скудетто, и он знает, что болельщики клуба очень страстные. Он возвращается в Италию, где играл в Премьер-лиге и Лиге чемпионов, чтобы набраться опыта.
Теперь он готов испытать себя в лучшем клубе Италии. Расмус с нетерпением ждет своего первого матча.
Футболист провел два года в «Манчестер Юнайтед», а до приезда в Англию играл за команду «Аталанта». Этот переход стал новым этапом в его карьере, и он стремится к дальнейшему развитию.