Begiristayn: Gvardiola Angliyada futbolni o‘zgartirdi
Ispaniyalik murabbiy 2016 yil yozida "shaharliklar" jamoasiga bosh murabbiy sifatida kelgan edi. Begiristayn esa klubga ancha oldin, 2012 yil kuzida qo‘shilgan.
Ular ilgari "Barselona" jamoasida birga ishlaganlar. Begiristaynning aytishicha, dastlab ko‘pchilik Gvardiolaning futbol uslubi Angliyada muvaffaqiyat keltirmaydi, deb hisoblagan.
Ular "Bu yerda qattiq himoya qilmasdan g‘alaba qozonib bo‘lmaydi, chunki bu Ispaniya emas", degan fikrda bo‘lganlar. Ammo Gvardiola o‘z uslubi bilan butun ligani zabt etdi.
Chiki Begiristayn so‘nggi yozda Manchester Citydan ketdi. Gvardiola rahbarligida jamoa olti marta Premer-ligani qo‘lga kiritdi.

Begiristayn: Гвардиола изменил футбол в Англии
Бывший спортивный директор команды Манчестер Сити Чики Бегиристайн вспомнил, как началась деятельность Хосепа Гвардиолы в Англии. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Испанский тренер пришёл в команду "горожан" главным тренером летом 2016 года. Бегиристайн же присоединился к клубу гораздо раньше, осенью 2012 года.
Ранее они работали вместе в команде "Барселона". По словам Бегиристайна, изначально многие считали, что стиль футбола Гвардиолы не принесёт успеха в Англии.
Они думали: "Здесь нельзя побеждать без жёсткой защиты, потому что это не Испания". Однако Гвардиола завоевал всю лигу своим стилем.
Чики Бегиристайн покинул Манчестер Сити прошлым летом. Под руководством Гвардиолы команда шесть раз выиграла Премьер-лигу.