Salah yangi futbolchilar bilan o‘ynashni o‘rganmoqda
«Liverpul» hujumchisi Muhammad Salah yozgi transfer oynasida jamoaga qo‘shilgan yangi futbolchilar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qizillar ikki qimmatbaho hujumchini – Ugo Ekitike va Aleksandr Isakni jamoaga taklif qildi. Shuningdek, hujumchi yarimhimoyachi Florian Virts ham jamoaga qo‘shildi.
Salahning aytishicha, Ugo va Aleksandr bilan o‘zaro tushunishni yaxshilash uchun hali ko‘p ishlash kerak. Ba’zi futbolchilar to‘pni oyoqqa olishni afzal ko‘radi, boshqalari esa to‘pni harakatda bo‘lgan hamkasblariga uzatishni ma’qul ko‘radi.
Jamoa a’zolari murabbiy rahbarligida mashg‘ulotlarda birga o‘ynashni mashq qilmoqda, videolar orqali harakatlarni o‘rganmoqda. Salah yaqin kunlarda yangi futbolchilar bilan qanday yaxshiroq hamkorlik qilishni tushunib olishini va shu orqali o‘z o‘yinini yanada yaxshilashini ta’kidladi.
Hozirda «Liverpul» Angliya Premer-ligasida uch turdan so‘ng to‘plagan to‘qqiz ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. Jamoaning yangi transferlari va jamoaviy o‘yini uning yuqori o‘rinlarni egallashiga yordam bermoqda.

Салах учится играть с новыми футболистами
Нападающий «Ливерпуля» Мохамед Салах высказался о новых футболистах, присоединившихся к команде в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Красные» пригласили в команду двух дорогих нападающих – Уго Экитике и Александра Исака. Также к команде присоединился полузащитник Флориан Вирц.
По словам Салаха, чтобы улучшить взаимопонимание с Уго и Александром, еще предстоит много работать. Некоторые футболисты предпочитают брать мяч под контроль, другие же предпочитают отдавать передачи движущимся партнерам.
Члены команды под руководством тренера тренируются вместе, изучают движения через видео. Салах подчеркнул, что в ближайшие дни он поймет, как лучше сотрудничать с новыми футболистами, и таким образом улучшит свою игру.
В настоящее время «Ливерпуль» лидирует в Английской Премьер-лиге, набрав девять очков после трех туров. Новые трансферы и командная игра помогают команде занимать высокие позиции.