La Ligada avgust oyining eng yaxshi oy murabbiyi unvoni uchun uch nafar nomzod tanlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular qatoriga Bilbao "Atletik" jamoasidan Ernesto Valverde, Madridning "Real" jamoasidan Xabi Alonso va "Espanyol" jamoasidan Manolo Gonsales kirdi. Qiziqarli jihati shundaki, Alonso mavsum boshlanishidan oldin "qirollar" jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi.
Madridliklar uchta dastlabki o‘yinni g‘alaba bilan yakunlab, 9 ochko jamg‘arib, chempionat jadvalida birinchi o‘rinni egallashdi. Ernesto Valverdening "Atletik" jamoasi ham 9 ochkoga ega bo‘lib, gol farzi biroz kamroq.
Manolo Gonsales boshchiligidagi "Espanyol" jamoasi esa o‘tgan mavsumda qiyin ahvolda bo‘lishiga qaramay, hozirgi vaqtda 7 ochko bilan jadvalda beshinchi o‘rinda turibdi. Ushbu nomzodlarning har biri o‘z jamoasining muvaffaqiyatida muhim rol o‘ynagan.
La Liga chempionatida murabbiylarning roli katta bo‘lib, ularning ishlari jamoaning natijalariga bevosita ta’sir ko‘rsatadi. Shunday qilib, avgust oyining eng yaxshi murabbiyi unvoni uchun kurash qiziqarli va teng darajada kechmoqda.

Хаби Алонсо среди кандидатов на тренера месяца Ла Лиги
В Ла Лиге выбрали трёх кандидатов на звание лучшего тренера месяца за август. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В их число вошли Эрнесто Вальверде из «Атлетика» из Бильбао, Хаби Алонсо из мадридского «Реала» и Маноло Гонсалес из «Эспаньола». Интересно, что Алонсо был назначен главным тренером «королевского» клуба перед началом сезона.
Мадридцы завершили первые три матча с победами, набрав 9 очков и заняв первое место в турнирной таблице. Команда Эрнесто Вальверде «Атлетик» также имеет 9 очков, но с немного меньшей разницей мячей.
Команда «Эспаньол» под руководством Маноло Гонсалеса, несмотря на трудности прошлого сезона, сейчас занимает пятое место в таблице с 7 очками. Каждый из этих кандидатов сыграл важную роль в успехах своей команды.
Роль тренеров в чемпионате Ла Лиги велика, и их работа напрямую влияет на результаты команды. Таким образом, борьба за звание лучшего тренера месяца августа проходит интересно и на равных условиях.