Mostovoy Rossiya terma jamoasi o‘yinlarini baholadi
Sobiq Ispaniyaning "Selta" va Moskvaning "Spartak" jamoalarida yarim himoyachi bo‘lgan, hozirda esa futbol bo‘yicha ekspert sifatida faoliyat yuritayotgan Aleksandr Mostovoy Rossiya terma jamoasining Iordaniya va Qatar jamoalari bilan o‘tkazadigan do‘stlik uchrashuvlari haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, raqib jamoalar FIFA reytingining birinchi yuzligida joylashgan. Qatar jamoasi Jahon chempionatida qatnashgan.
Mostovoy kelayotgan o‘yinlardan katta umidlar kutmaydi va bu uchrashuvlar tinch va ishonchli g‘alabalar bilan yakunlanishini ta’kidlaydi. Rossiya terma jamoasi birinchi do‘stlik uchrashuvini 4 sentabr kuni Moskvada Iordaniya jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Keyingi o‘yinda esa Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa 7 sentabrda safarda Qatar bilan to‘qnash keladi. Ushbu o‘yinlar terma jamoa uchun tayyorgarlik va o‘zaro sinov vazifasini bajaradi.

Мостовой оценил игры сборной России
Бывший полузащитник испанской "Сельты" и московского "Спартака", а ныне футбольный эксперт Александр Мостовой высказал своё мнение о товарищеских матчах сборной России с командами Иордании и Катара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, соперники находятся в первой сотне рейтинга ФИФА. Команда Катара принимала участие в чемпионате мира.
Мостовой не возлагает больших надежд на предстоящие игры и подчёркивает, что эти встречи должны завершиться спокойными и уверенными победами. Сборная России проведёт первый товарищеский матч 4 сентября в Москве против команды Иордании.
В следующем матче команда под руководством Валерия Карпина 7 сентября сыграет в гостях с Катаром. Эти игры служат подготовкой и взаимным испытанием для сборной.
По мнению специалиста, команда должна продемонстрировать свои возможности и подготовиться к предстоящим официальным соревнованиям.