Tula shahrining "Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Dmitriy Gunko "SKA-Khabarovsk" jamoasi ustidan qozonilgan iroda bilan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Liga PARI ning sakkizinchi tur uchrashuvi 3:1 hisobida yakunlandi. Mutaxassis aytishicha, uning jamoasi raqibga hech qanday imkoniyat bermadi, faqat standart vaziyatdan kiritilgan bitta gol bundan mustasno.
Gunko "Arsenal" ushbu kamchiliklar ustida ishlashni davom ettirishini ta’kidladi. U o‘z so‘zlarida jamoani o‘yin rejalariga ishonganliklari uchun minnatdorlik bildirdi.
Hozirgi vaqtda "Arsenal" jamoasi turnir jadvalida yettinchi o‘rinda turib, 13 ochko jamg‘argan. Jamoa o‘yini hozirda yanada yaxlit va tushunarli bo‘lib bormoqda.
Bu esa kelgusida yanada yaxshi natijalarga erishishga imkon beradi. Shuningdek, murabbiy o‘yinchilarning harakatlarini yuqori baholadi va jamoaning oldinga borishida jamoaviy ruhning muhimligini qayd etdi.

Гунко: Арсенал должен уделять внимание стандартным положениям
Главный тренер тульского клуба "Арсенал" Дмитрий Гунько высказался о победе, добытой волевой борьбой над командой "СКА-Хабаровск". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч восьмого тура Лиги PARI завершился со счётом 3:1. По словам специалиста, его команда не дала сопернику никаких шансов, за исключением одного гола, забитого со стандартного положения.
Гунько отметил, что "Арсенал" продолжит работать над устранением этих недостатков. В своих словах он выразил благодарность команде за доверие к игровым планам.
В настоящее время "Арсенал" занимает седьмое место в турнирной таблице, набрав 13 очков. Игра команды становится более цельной и понятной.
Это позволит в будущем добиваться ещё лучших результатов. Также тренер высоко оценил действия игроков и подчеркнул важность командного духа для продвижения вперёд.