Kamerunlik darvozabon Andre Onana "Manchester Yunayted" jamoasining kelajakdagi rejalari tarkibiga kirmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Talksport nashrining xabar berishicha, "qizil iblislar" 29 yoshli darvozabonni Saudiya Arabistoni chempionatiga sotishga tayyor. Manbalar ma’lumotlariga ko‘ra, Manchester jamoasi Onanani boshqa noma’lum klubga sotish bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda.
Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, darvozabonning bozor qiymati 25 million yevroni tashkil etadi. Onana bilan ingliz klubi o‘rtasida shartnoma 2028 yil yozigacha amal qiladi.
O‘tgan mavsumda Andre Onana Angliya chempionatida 34 ta o‘yinda maydonga tushib, 44 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shuningdek, u 9 ta uchrashuvda darvozasini toza saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Onananing jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lishiga qaramay, jamoa rahbariyati uni sotishga qaror qilgan. Bu esa uning faoliyatini yangi ligada davom ettirish imkonini beradi.

Манчестер Юнайтед продаст Онану саудовскому клубу
Камерунский вратарь Андре Онана не входит в планы "Манчестер Юнайтед" на будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Talksport, "красные дьяволы" готовы продать 29-летнего вратаря в чемпионат Саудовской Аравии. По данным источников, манчестерский клуб ведет переговоры о продаже Онаны в другой неизвестный клуб.
Согласно оценке портала Transfermarkt, рыночная стоимость вратаря составляет 25 миллионов евро. Контракт Онаны с английским клубом действует до лета 2028 года.
В прошлом сезоне Андре Онана провел 34 матча в чемпионате Англии, пропустив 44 гола. Также он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности в 9 встречах.
Несмотря на значительный вклад Онаны в команду, руководство клуба решило его продать. Это позволит ему продолжить карьеру в новой лиге.