Semak Zenit boshqaruvidagi o‘zgarishni qo‘llab-quvvatladi
Sankt-Peterburgning Zenit futbol klubi bosh murabbiyi Sergey Semaka klub boshqaruvi raisining o‘zgarishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aleksandr Medvedev o‘rniga endi bu lavozimda sobiq futbolchi Konstantin Zyryanov faoliyat yuritmoqda. Semaka so‘zlariga ko‘ra, ular uzoq vaqtdan beri tanish.
Konstantin Georgiyevich futbol sohasini yaxshi biladi va jamoa uchun nima qilish kerakligini tushunadi. Jamoaning hozirgi muammolari va vazifalari doimiy ravishda muhokama qilinmoqda.
Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng Sankt-Peterburg jamoasi 12 ochko to‘plagan. Semaka boshchiligidagi jamoa beshinchi o‘rinni egallab turibdi va peshqadam Krasnodardan to‘rt ochko orqada qolmoqda.
Jamoaning maqsadi yuqori natijalarga erishishdir va yangi boshqaruv jamoaga bu yo‘lda yordam beradi.

Семак поддержал изменения в управлении Зенитом
Главный тренер футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Сергей Семак высказался об изменениях в руководстве клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вместо Александра Медведева теперь на этом посту работает бывший футболист Константин Зырянов. По словам Семака, они знакомы уже долгое время.
Константин Георгиевич хорошо разбирается в футбольной сфере и понимает, что нужно делать для команды. Текущие проблемы и задачи коллектива постоянно обсуждаются.
После семи туров чемпионата России команда из Санкт-Петербурга набрала 12 очков. Под руководством Семака команда занимает пятое место и отстает от лидера «Краснодара» на четыре очка.