Trabzonspor Andre Onanani ijaraga olmoqchi
Manchester Yunayted jamoasining darvozaboni Andre Onana Turkiya chempionatida o‘ynash imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tribal Football nashri ma’lumotlariga ko‘ra, Onanani Turkiyaning Trabzonspor klubi sotib olishga qiziqmoqda. Turkiyada yozgi transfer oynasi 12 sentyabrgacha ochiq bo‘lib, klub 29 yoshli kamerunlik futbolchini ijaraga olishni rejalashtirmoqda.
Onananing Manchester Yunayted bilan tuzilgan shartnomasi 2028 yilgacha amal qiladi. Uning transfer qiymati taxminan 25 million yevroni tashkil etadi.
2024/2025 yilgi Angliya Premer Ligasi mavsumida Onana 34 ta o‘yinda maydonga tushib, 44 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shuningdek, u 9 ta o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Bu o‘zgarishlar jamoaning darvozabonlar zaxirasini mustahkamlash va yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishda muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin. Trabzonspor klubi Onanani ijaraga olish orqali o‘z darvozabonlar safini kuchaytirishni maqsad qilgan.

Трабзонспор хочет арендовать Андре Онану
Вратарь команды Манчестер Юнайтед Андре Онана рассматривает возможность выступления в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания Tribal Football, клуб турецкого Трабзонспора заинтересован в приобретении Онаны. В Турции летнее трансферное окно открыто до 12 сентября, и клуб планирует арендовать 29-летнего камерунского футболиста.
Контракт Онаны с Манчестер Юнайтед действует до 2028 года. Его трансферная стоимость составляет примерно 25 миллионов евро.
В сезоне Английской Премьер-лиги 2024/2025 Онана сыграл в 34 матчах, пропустив 44 гола. Также он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности в 9 играх.
Эти изменения могут иметь важное значение для укрепления резерва вратарей команды и подготовки к новому сезону. Клуб Трабзонспор поставил целью усилить состав вратарей, арендовав Онану.