Bayerda ten Xag ishdan bo‘shagach, muhit yaxshilandi
Simon Rolfes, Bayer klubi sport direktori sifatida faoliyat yuritadi, bosh murabbiy Erik ten Xag ishdan bo‘shatilgandan so‘ng jamoada muhit yaxshilanganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Leverkusenliklar niderlandiyalik murabbiyni Bundesliganing ikki turidan keyin ishdan bo‘shatishdi. Rolfesning so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi ikki kun ichida mashg‘ulotlarda va do‘stona o‘yinda jamoada yaxshi kayfiyat sezildi.
Jamoada yaxshi tuzilma va aniq dastur mavjud bo‘lib, hammasi a’lo darajada edi. Chorshanba kuni Bayer uchinchi diviziondan bo‘lgan Viktoriya Kyoln jamoasini do‘stona o‘yinda 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yinda vaqtinchalik murabbiylar sifatida Rogir Meyer va Andris Ulderink faoliyat ko‘rsatishdi. Bayer klubi Erik ten Xagni tezda ishdan bo‘shatish sabablarini rasmiy ravishda tushuntirdi.
Jamoa rahbariyati murabbiy o‘zgarishidan keyin sportchilar va xodimlar orasida yangi ruh va ijobiy o‘zgarishlar yuzaga kelganini qayd etdi. Bu esa jamoaning kelgusidagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

В Байере, после увольнения тен Хага, обстановка улучшилась
Симон Рольфес, спортивный директор клуба Байер, отметил, что после увольнения главного тренера Эрика тен Хага в команде улучшилась атмосфера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Леверкузенцы уволили нидерландского тренера после двух туров Бундеслиги. По словам Рольфеса, за последние два дня на тренировках и в товарищеском матче в команде ощущалось хорошее настроение.
В команде есть хорошая структура и чёткая программа, всё было на высшем уровне. В среду Байер в товарищеском матче обыграл команду Виктория Кёльн из третьего дивизиона со счётом 2:1.
В этом матче в качестве временных тренеров выступали Рогир Мейер и Андрис Ульдеринк. Клуб Байер официально объяснил причины быстрого увольнения Эрика тен Хага.
Руководство команды отметило, что после смены тренера среди спортсменов и сотрудников возник новый дух и положительные изменения. Ожидается, что это положительно скажется на будущих результатах команды.