De la Fuente: Morata Ispaniyaga katta hissa qo‘shdi
Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente "Komo" jamoasi hujumchisi Alvaro Morata haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Morata ispan futboliga katta hissa qo‘shgan buyuk futbolchidir. Murabbiyning ta’kidlashicha, Morata nafaqat maydonda, balki maydon tashqarisida ham jamoaga yordam beradi.
U yosh futbolchilarga doim ko‘maklashadi va har doim ijobiy ruhda jamoaga keladi. Luis de la Fuente so‘zlarini Onda Cero nashri keltirgan.
32 yoshli Alvaro Morata Ispaniya terma jamoasi safida 86 ta o‘yin o‘tkazgan. Ushbu o‘yinlarda u 37 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Bundan tashqari, hujumchi 8 ta samarali uzatmani amalga oshirgan. 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida sentyabr oyida Ispaniya terma jamoasi ikki o‘yin o‘tkazadi.
Ular navbatdagi raqiblari sifatida Bolgariya va Turkiyani qabul qiladi. Terma jamoa ushbu bahslarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va g‘alaba uchun bor imkoniyatlarni ishga solishga intilmoqda.

Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте высказался о нападающем команды "Комо" Альваро Морате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Мората — великий футболист, который внес большой вклад в испанский футбол. По мнению тренера, Мората помогает команде не только на поле, но и вне его.
Он всегда поддерживает молодых игроков и приходит в команду с позитивным настроем. Слова Луиса де ла Фуэнте приводит издание Onda Cero.
32-летний Альваро Мората провел за сборную Испании 86 матчей. В этих играх он сумел забить 37 голов.
Кроме того, нападающий сделал 8 результативных передач. В отборочном этапе чемпионата мира 2026 года в сентябре сборная Испании проведет два матча.
В качестве следующих соперников они примут Болгарию и Турцию. Сборная серьезно готовится к этим встречам и стремится использовать все возможности для победы.