Robinho jazoni o‘tashda davom etadi, apellyatsiya rad etildi
Mashhur sobiq futbolchi Robinho jazoni qamoqda o‘tashda davom etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Goal portali va Braziliyaning CNN telekanaliga tayanib ma’lum qilishicha, Braziliya Oliy sudi 41 yoshli Robinhoning hukmni bekor qilish haqidagi apellyatsiyasini ko‘pchilik ovoz bilan, ya’ni 10 ga 1 nisbatda rad etdi. Robinho ilgari Albaniyadan bo‘lgan qizga nisbatan guruh bo‘lib zo‘rlash jinoyati uchun to‘qqiz yil qamoq jazosiga hukm qilingan edi.
Ushbu janjalli voqea 2013 yilda Milan shahridagi tungi klubda sodir bo‘lgan. Biroq braziliyalik futbolchi har doim o‘zining aybsizligini ta’kidlab kelgan.
Futbolchilik faoliyati davomida Robinho «Santos», «Real», «Manchester Siti» va boshqa jamoalarda o‘ynagan. Uning faoliyati ko‘plab muxlislar e’tiborini tortgan.
Hozirda u jazoni o‘tash jarayonida bo‘lib, sud qarori qat’iy hisoblanadi. Braziliya sud tizimi bu ishni yakuniy deb baholamoqda.

Робиньо продолжает отбывать наказание, апелляция отклонена
Известный бывший футболист Робиньо продолжает отбывать наказание в тюрьме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации портала Goal и бразильского телеканала CNN, Верховный суд Бразилии большинством голосов, а именно 10 против 1, отклонил апелляцию 41-летнего Робиньо о пересмотре приговора. Ранее Робиньо был приговорён к девяти годам тюремного заключения за групповое изнасилование девушки из Албании.
Этот скандальный инцидент произошёл в 2013 году в ночном клубе Милана. Однако бразильский футболист всегда настаивал на своей невиновности.
В течение своей футбольной карьеры Робиньо выступал за «Сантос», «Реал», «Манчестер Сити» и другие команды. Его карьера привлекла внимание многих болельщиков.
В настоящее время он отбывает наказание, и решение суда является окончательным. Судебная система Бразилии считает это дело закрытым.