Taranov: Sochi Osinkin bilan yuqori o‘rinlarga chiqadi
Sobiq futbolchi Ivan Taranov «Sochi» jamoasining joriy mavsumdagi imkoniyatlarini bosh murabbiy Igor Osinkin lavozimiga tayinlangandan so‘ng baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida jamoa mavsumni jadvalda o‘rta pog‘onadan past bo‘lmagan o‘rinda yakunlaydi, deb taxmin qildi. Agar futbolchilar tezda moslashib ketsa, «Sochi» mavsum oxirida yuqori o‘rinlarni egallashi mumkinligini ta’kidladi.
Taranovning so‘zlariga ko‘ra, Osinkin dam olib, yangi kuch bilan murabbiylik faoliyatiga qaytishga tayyor. Hozirda «Sochi» jamoasi musobaqa jadvalining oxirgi pog‘onasida turibdi va faqat bitta ochko jamg‘argan.
Mutaxassisning fikricha, jamoa imkoniyatlarini to‘liq ishga solsa, mavsum davomida o‘z o‘rnini yaxshilashi ehtimoli bor. Bu esa jamoa uchun muhim burilish nuqtasi bo‘lishi mumkin.

Таранов: Сочи с Осинкиным поднимется в верхние строчки
Бывший футболист Иван Таранов оценил возможности команды «Сочи» в текущем сезоне после назначения Игоря Осинкина главным тренером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда завершит сезон не ниже средней позиции в таблице. Если игроки быстро адаптируются, «Сочи» сможет занять высокие места к концу сезона, подчеркнул он.
По словам Таранова, Осинкин отдохнул и готов вернуться к тренерской деятельности с новыми силами. В настоящее время команда «Сочи» занимает последнее место в турнирной таблице и набрала всего одно очко.
По мнению специалиста, если команда полностью реализует свои возможности, в течение сезона она может улучшить своё положение. Это может стать важным поворотным моментом для команды.