Arsenal Martinellining narxini baland qo‘ydi
«Arsenal» yozgi transfer oynasida qanot hujumchisi Gabriyel Martinellini sotishga tayyor edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, London klubi 24 yoshli braziliyalik futbolchi uchun 60 million funt sterling (69,2 million yevro) so‘radi. Bu yuqori narx qiziqqan klublarni hayron qoldirdi.
Ular Martinellini taxminan 40 million funt sterling (46,1 million yevro) atrofida baholashgan. Bu haqda Transfer News Live MailSport manbasiga tayanib xabar berdi.
Gabriyel Martinellining «Arsenal» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Joriy mavsumda o‘tkazilgan uchta o‘yinda braziliyalik futbolchi ikki marta asosiy tarkibda maydonga tushdi, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmadi.
Klub va futbolchi kelajakda qanday qaror qabul qilishi hali noma’lum. Shuningdek, transfer bozoridagi narxlar va shartnoma holati jamoa faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Arsenal klubi o‘z futbolchilarining qiymatini to‘g‘ri baholashga intilmoqda va jamoa tarkibini yaxshilashga harakat qilmoqda.

Арсенал завысил цену Мартинелли
«Арсенал» был готов продать в летнее трансферное окно вингера Габриэля Мартинелли. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Однако лондонский клуб запросил за 24-летнего бразильского футболиста 60 миллионов фунтов стерлингов (69,2 миллиона евро). Эта высокая цена удивила заинтересованные клубы.
Они оценивали Мартинелли примерно в 40 миллионов фунтов стерлингов (46,1 миллиона евро). Об этом сообщил Transfer News Live со ссылкой на источник MailSport.
Действующий контракт Габриэля Мартинелли с «Арсеналом» рассчитан до середины 2027 года. В этом сезоне в трёх сыгранных матчах бразилец дважды выходил в основном составе, но не отметился голами или результативными передачами.
Как клуб и футболист примут решение в будущем, пока неизвестно. Также цены на трансферном рынке и состояние контракта могут повлиять на деятельность команды.
Клуб «Арсенал» стремится правильно оценивать стоимость своих игроков и пытается улучшить состав команды.