Agent Batrakovning Beshiktashga o‘tishi rad etdi
Agent Vladimir Kuzmichyev, Lokomotiv jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Aleksey Batrakov ishlarini yurituvchi, futbolchining Beshiktash klubiga o‘tishi mumkinligi haqidagi ma’lumotga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq xorijiy ommaviy axborot vositalarida Rossiyalik iste’dodli futbolchi Beshiktash jamoasi bosh murabbiyi Sergen Yalchinning e’tiborini tortgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Aleksey Batrakovning Beshiktashga o‘tishi haqidagi ma’lumotlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
Shu bilan birga, turk klublari bilan yaqin kelajakda hech qanday muzokaralar olib borilmayapti. Joriy mavsumda 20 yoshli futbolchi o‘n o‘yinda to‘qqizta gol urib, ikki golga uzatma bergan.
Bu natijalar uning jamoadagi o‘rnini va o‘yin sifati oshib borayotganini ko‘rsatadi. Agentning bayonoti futbolchining kelajakdagi transferlari bo‘yicha noaniqliklarni bartaraf etishga qaratilgan.

Агент Батраков отказался переходить в Бешикташ
Агент Владимир Кузьмичев, представляющий интересы полузащитника атакующего плана команды Локомотив Алексея Батракова, прокомментировал информацию о возможном переходе футболиста в клуб Бешикташ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в зарубежных СМИ появлялись сообщения о том, что талантливый российский футболист привлек внимание главного тренера Бешикташа Сергена Ялчина. По словам агента, информация о переходе Алексея Батракова в Бешикташ не соответствует действительности.
При этом в ближайшем будущем никаких переговоров с турецкими клубами не ведется. В текущем сезоне 20-летний футболист в десяти матчах забил девять голов и отдал две результативные передачи.
Эти показатели свидетельствуют о растущем значении игрока в команде и улучшении качества его игры. Заявление агента направлено на устранение неопределенностей относительно будущих трансферов футболиста.