Fatih Karagyumruk Kranevitterni rasmiy oldi
Stambulning Fatih Karagyumruk jamoasi sobiq Sankt-Peterburg Zenit futbolchisi Matias Kranevitterni rasmiy tarzda tarkibiga qo‘shdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yarim himoyachi River Pleytdan o‘tgan. Jamoa bosh murabbiyi Martsel Lichka uchun yangi futbolchi 32 yoshda bo‘lib, u bilan bir yillik shartnoma imzolangan.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 800 ming yevroga baholamoqda. Eslatib o‘tamiz, argentinalik futbolchi 2017 yildan 2020 yilgacha Rossiyaning Zenit jamoasida o‘ynagan.
Shuningdek, uning faoliyatida Madridning Atletiko, Sevillya va Monterrey klublari ham bor. Turkiya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng Fatih Karagyumruk 12-o‘rinda bormoqda va uchta o‘yinda uch ochko jamg‘argan.

Фатих Карагюмрук официально приобрел Краневиттер
Стамбульский клуб Фатих Карагюмрюк официально подписал бывшего футболиста Санкт-Петербургского Зенита Матиаса Краневиттера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник перешёл из Ривер Плейта. Новый игрок команды, которому 32 года, подписал однолетний контракт с главным тренером Марцелем Личкой.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 800 тысяч евро. Напомним, что аргентинский футболист играл за российский Зенит с 2017 по 2020 год.
Также в его карьере были клубы Атлетико Мадрид, Севилья и Монтеррей. После четвёртого тура чемпионата Турции Фатих Карагюмрюк занимает 12-е место, набрав три очка в трёх матчах.