Morozov: Rossiya – Iordaniya o‘yini qiziqarli bo‘ladi
Lokomotiv jamoasi va Rossiya terma jamoasi himoyachisi Evgeniy Morozov milliy jamoaning Iordaniya bilan bo‘ladigan uchrashuvi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, terma jamoa va klub jamoasi o‘rtasida vazifalar va muhit ancha farq qiladi. Morozov raqibni hozircha to‘liq baholash qiyinligini ta’kidladi, biroq Iordaniya jamoasi Brunei kabi ekzotik terma jamoalardan ancha kuchliroq ko‘rinadi.
Futbolchi "Match TV" telekanalida bergan intervyusida raqiblarni baholash murakkab ekanini, ammo Iordaniya jamoasi Bruneidan ustunroq ekanini aytdi va uchrashuv qiziqarli o‘tishini kutayotganini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi sentyabr oyidagi yig‘in doirasida ikki do‘stlik o‘yini o‘tkazadi.
4 sentyabr kuni jamoa Iordaniya bilan maydonga tushadi, 7 sentyabrda esa Qatarning Er-Rayyan shahrida o‘zaro bellashuv bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinlar BetBoom kompaniyasi homiyligida tashkil etilgan.

Morozov: Игра Россия – Иордания будет интересной
Защитник команды «Локомотив» и сборной России Евгений Морозов поделился своими мыслями о предстоящем матче национальной команды с Иорданией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, задачи и атмосфера в сборной и клубной команде значительно отличаются. Морозов отметил, что пока сложно полностью оценить соперника, однако команда Иордании выглядит гораздо сильнее таких экзотических сборных, как Бруней.
В интервью телеканалу "Матч ТВ" футболист рассказал, что оценивать соперников сложно, но команда Иордании превосходит Бруней, и выразил ожидание, что матч будет интересным. Напомним, что сборная России проведет два товарищеских матча в рамках сентябрьского сбора.
4 сентября команда выйдет на поле против Иордании, а 7 сентября в городе Эр-Райян в Катаре состоится встреча между командами. Эти игры организованы при поддержке компании BetBoom.
Текущее состояние сборной и возможности борьбы с соперниками находятся в центре внимания болельщиков.