«Ahmat» jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesovning vakili Alan Aguzarov ma’lum qilishicha, murabbiy Qozog‘iston terma jamoasidan bo‘shaganidan keyin chet elda ishlashni maqsad qilmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agar Cherchesov yana chet elga ketishni xohlasa, buni bir necha bor amalga oshirishi mumkin edi. Biroq u aniq ravishda o‘zining kelajakda Rossiyada, o‘z uyida ishlashni istashini bildirgan.
Avvalroq Cherchesov bir necha bor xorijda faoliyat yuritgan. U Varshava «Legiya» jamoasi, Vengriyaning kuchli klubi «Ferentsvarosh» va shuningdek, Qozog‘iston terma jamoasiga rahbarlik qilgan.
6 avgustdan boshlab Cherchesov Grozniy shahridagi «Ahmat» jamoasining bosh murabbiyi hisoblanadi. Murabbiy o‘ziga tanish bo‘lgan ushbu klub bilan uch yillik shartnoma imzolagan.
Bu qaror jamoaning kelajagi uchun muhim qadam hisoblanadi va Cherchesovning tajribasi «Ahmat» jamoasining rivojlanishiga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Cherchesov поставил перед собой четкую цель работать в России
По словам представителя главного тренера команды «Ахмат» Станислава Черчесова Алана Агузарова, тренер не планировал работать за границей после ухода с поста главного тренера сборной Казахстана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если бы Черчесов хотел снова уехать за границу, он мог бы сделать это несколько раз. Однако он ясно заявил, что в будущем хочет работать в России, в своем доме.
Ранее Черчесов несколько раз работал за рубежом. Он возглавлял варшавскую «Легию», сильный венгерский клуб «Ференцварош», а также сборную Казахстана.
С 6 августа Черчесов является главным тренером команды «Ахмат» из Грозного. Тренер подписал трехлетний контракт с этим знакомым ему клубом.
Это решение является важным шагом для будущего команды, и ожидается, что опыт Черчесова внесет значительный вклад в развитие команды «Ахмат».