Kroos Isak transferini 144 millionga baholadi
Yozgi transfer oynasida hujumchi Aleksandr Isak "Nyukasl" klubidan "Liverpul" jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Matbuot ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu transfer summasi 144 million yevroni tashkil etdi. Ushbu bitim yuzasidan "Real" klubining sobiq futbolchisi Toni Kroos o‘z fikrini bildirdi.
Kroos podkastda shunday dedi: "Men tinglovchilarimizga ishonaman, lekin mening fikrimcha, ularning yarmi Isak kimligini ham bilmaydi. O‘zingiz baho bering.
Men jiddiy gapiryapman." Toni Kroos ushbu podkastni ukasi bilan birga olib boradi. Eslatib o‘tamiz, Toni Kroos 2024-yil yozida Germaniya terma jamoasi bilan Jahon chempionatida ishtirok etgandan so‘ng faoliyatini yakunlagan.
Hozirgi vaqtda "Liverpul" Angliya chempionatida uchta o‘yin o‘tkazib, to‘qqiz ochko bilan peshqadamlik qilmoqda.

Кроос оценил трансфер Исакa в 144 миллиона
В летнее трансферное окно нападающий Александр Исак перешёл из клуба «Ньюкасл» в команду «Ливерпуль». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По данным прессы, сумма трансфера составила 144 миллиона евро. По этому поводу своё мнение высказал бывший футболист клуба «Реал» Тони Кроос.
Кроос в подкасте сказал: «Я доверяю нашим слушателям, но, по моему мнению, половина из них даже не знает, кто такой Исак. Оцените сами.
Я говорю серьёзно.» Тони Кроос ведёт этот подкаст вместе со своим братом. Напомним, что Тони Кроос завершил карьеру после участия в чемпионате мира 2024 года с национальной сборной Германии.