Larin Rossiya futbolida legionerlar limitini kuchaytirishni qo‘lladi
Sobiq "Chertanovo" akademiyasi direktori Nikolay Larin Rossiya chempionatida xorijlik futbolchilar sonini kamaytirish bo‘yicha Sport vazirligining tashabbusini ijobiy baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U cheklovlar asta-sekin kuchaytirilishini to‘g‘ri deb hisoblaydi. Larin fikricha, aynan shu yo‘l bilan rus futbolchilari ko‘proq o‘yin amaliyotiga ega bo‘lib, rivojlanish imkoniyatiga ega bo‘ladi, klublar esa o‘z tarkiblarini bosqichma-bosqich qayta shakllantira oladi.
U bu tashabbusni to‘liq qo‘llab-quvvatlashini ta’kidladi va yanada qat’iy cheklovlarni joriy etish mumkinligini aytdi, biroq hozirgi o‘zgarishlar ham muhim ekanini qayd etdi. Shuningdek, Larin asosiy vazifa tanlangan yo‘nalishdan voz kechmaslik va o‘zgarishlarni izchil amalga oshirish ekanligini ta’kidladi.
Bu jarayon futbol rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi va milliy jamoalar uchun foydali bo‘ladi. Sport sohasida olib borilayotgan siyosat shunday tartibda davom etishi muhimdir.

Ларин поддержал ужесточение лимита на легионеров в российском футболе
Бывший директор академии "Чертаново" Николай Ларин положительно оценил инициативу Министерства спорта по сокращению числа иностранных футболистов в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает правильным постепенное ужесточение ограничений. По мнению Ларина, именно таким образом российские футболисты получат больше игровой практики и возможность для развития, а клубы смогут поэтапно перестраивать свои составы.
Он подчеркнул полную поддержку этой инициативы и отметил, что возможно введение более строгих ограничений, однако текущие изменения также важны. Кроме того, Ларин отметил, что главная задача — не отказываться от выбранного направления и последовательно реализовывать изменения.
Этот процесс положительно скажется на развитии футбола и будет полезен для национальных сборных. Важно, чтобы политика в спортивной сфере продолжалась в таком же порядке.