Payshanba kuni kechqurun jahon chempionati – 2026 saralash doirasida Ispaniya terma jamoasi Bolgariya terma jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qizil furiya jamoasining bosh murabbiyi Luis de la Fuente boshlang‘ich tarkibga quyidagi futbolchilarni kiritishga qaror qildi: Simon, Porro, Huysen, Le Norman, Kukurelya, Subimendi, Merino, Pedri, Yamal, Niko Uilyams va Oyarsabal. Bolgariya va Ispaniya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi.
Maydondagi voqealarni batafsil kuzatish uchun LiveResult portali tomonidan taqdim etiladigan matnli translyatsiyani tomosha qilish mumkin. Bu Bolgariya va Ispaniya jamoalari uchun saralash bosqichidagi birinchi o‘yin hisoblanadi.
Ushbu uchrashuv jahon chempionatiga yo‘llanma olish yo‘lida muhim ahamiyatga ega. Har ikki jamoa g‘alaba uchun maydonga kuch va mahorat bilan chiqadi.

Ямал — основной игрок сборной Испании по футболу
В четверг вечером в рамках отборочного турнира чемпионата мира 2026 года сборная Испании проведет выездной матч против сборной Болгарии. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер команды «Красная фурия» Луис де ла Фуэнте решил включить в стартовый состав следующих игроков: Симон, Порро, Хусен, Ле Норман, Кукурелья, Субименди, Мерино, Педри, Ямал, Нико Уильямс и Ойарсабаль. Матч между сборными Болгарии и Испании начнется в 21:45 по московскому времени.
Для подробного наблюдения за событиями на поле можно смотреть текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult. Это будет первый матч для команд Болгарии и Испании в отборочном этапе.
Эта встреча имеет важное значение на пути к получению путевки на чемпионат мира. Обе команды выйдут на поле с силой и мастерством, чтобы одержать победу.