De Yong va Levandovski asosiy tarkibda maydonga chiqadi
Niderlandiya jamoasi bosh murabbiyi Ronald Kuman maydonga quyidagi futbolchilarni birinchi daqiqalardan qo‘yishni ma’qul ko‘rdi: Verbryuggen, Dyumfris, van Xeke, van Deyk, van de Ven, Gravenberx, de Yong, Reynders, Simons, Gakpo va Depay. Polsha terma jamoasining bosh murabbiyi Yan Ubran esa o‘z tarkibini quyidagicha shakllantirdi: Skorupski, Kesh, Visnevski, Bednarek, Kivyo‘r, Slish, Zelinski, Shimanski, Kaminski, Zalevski va Levandovski.
Niderlandiya va Polsha jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi. Ushbu uchrashuvni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Saralash bosqichidagi ushbu bahs muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi va jamoalarning jahon chempionatiga yo‘l olish imkoniyatini aniqlashda muhim ahamiyatga ega.

Де Йонг и Левандовски выйдут в основном составе
В четверг вечером в рамках отборочного турнира к чемпионату мира 2026 года сборная Нидерландов примет команду Польши. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер сборной Нидерландов Рональд Куман решил выпустить на поле с первых минут следующих игроков: Вербругген, Дюмфрис, ван Хеке, ван Дейк, ван де Вен, Гравенберх, де Йонг, Рейндэрс, Симонс, Гакпо и Депай. Главный тренер сборной Польши Ян Убран сформировал свой состав следующим образом: Скопурски, Кеш, Висневски, Беднарек, Кивёр, Слиш, Зелиньский, Шимански, Камински, Залевски и Левандовски.
Матч между сборными Нидерландов и Польши начнется в 21:45 по московскому времени. Следить за этой встречей можно будет в текстовой трансляции.
Этот матч отборочного этапа вызывает большой интерес у болельщиков и имеет важное значение для определения шансов команд на выход на чемпионат мира.