Ispaniya terma jamoasi 21 o‘yinda yutqazmadi
Ispaniya milliy terma jamoasi Jahon chempionati-2026 saralash bosqichining birinchi turida Bolgariya terma jamoasini safarda uch gol bilan mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi. Ispaniyalik futbolchilar birinchi bo‘limda uch marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
Bu gollar 5-, 30- va 38-daqiqalarda Mikel Oyarzabal, Mark Kukurelya hamda Mikel Merino tomonidan kiritildi. Opta axborot agentligining ma’lumotlariga ko‘ra, Luis de la Fuente boshchiligidagi jamoa ketma-ket 21 o‘yinda mag‘lubiyatsiz qolmoqda.
Ushbu davrda terma jamoa 16 marta g‘alaba qozongan va 5 o‘yinda durang o‘ynagan. Bu “qizil ilon” jamoasi uchun Vicente del Boske davridan beri eng uzun mag‘lubiyatsiz seriya hisoblanadi.
O‘sha paytda jamoa 2011 yildan 2013 yilgacha bo‘lgan davrda 26 o‘yinda mag‘lub bo‘lmagan edi. Keyingi o‘yinda Ispaniya terma jamoasi 7 sentyabr kuni Turkiyaga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi. Ushbu o‘yin saralash bosqichining muhim bahslaridan biri bo‘lib, jamoaning keyingi natijalariga ta’sir ko‘rsatadi.

Испанская сборная не проиграла в 21 матче
Сборная Испании по футболу в первом туре отборочного этапа чемпионата мира 2026 года на выезде разгромила сборную Болгарии с тремя голами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 3:0. Испанские футболисты трижды поразили ворота соперника в первом тайме.
Голы были забиты на 5-й, 30-й и 38-й минутах Микелем Оярсабалем, Марком Кукурельей и Микелем Мерино соответственно. По данным информационного агентства Opta, команда под руководством Луиса де ла Фуэнте остаётся непобеждённой в 21 матче подряд.
За этот период сборная одержала 16 побед и сыграла вничью 5 раз. Это самая длинная беспроигрышная серия для «красной фурии» со времён Висенте дель Боске.
Тогда команда не проигрывала в 26 матчах с 2011 по 2013 год. В следующем матче сборная Испании выйдет на поле 7 сентября против Турции.
Игра начнётся в 21:45 по московскому времени. Этот матч является одним из ключевых в отборочном этапе и повлияет на дальнейшие результаты команды.