Nagelsmann: Germaniya qolgan o‘yinlarni yutishi kerak
Juma kuni Germaniya terma jamoasi Jahon chempionati saralash bosqichining birinchi turida Slovakiya terma jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Slovakiyalik futbolchilar har bir bo‘limda bittadan gol urishga muvaffaq bo‘lishdi. Germaniya jamoasi esa o‘yinning 70 foiz vaqtida to‘p nazoratida bo‘lishiga qaramay, raqib darvozasini ishg‘ol eta olmadi.
Jamoa bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann matbuot anjumanida shunday dedi: “Bizda hali beshta o‘yin qoldi va ularning barchasini, shu jumladan bugungi raqibimizga qarshi bo‘ladigan ikkinchi o‘yinni ham yutishimiz kerak. Aks holda, mart oyida o‘tkaziladigan play-off o‘yinlarida ishtirok etishga majbur bo‘lamiz.” Germaniya va Slovakiya terma jamoalari bilan bir guruhda Shimoliy Irlandiya va Lyuksemburg terma jamoalari ham o‘zaro bellashmoqda.
Yulian Nagelsmann jamoasi 7 sentabr kuni o‘z maydonida Shimoliy Irlandiyaga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yin saralash bosqichidagi muhim uchrashuvlardan biri hisoblanadi.

Nagelsmann: Германия должна выиграть оставшиеся матчи
В пятницу сборная Германии проиграла сборной Словакии со счётом 0:2 в первом туре отборочного этапа чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Словацкие футболисты сумели забить по одному голу в каждом тайме. Несмотря на то, что команда Германии контролировала мяч 70% времени игры, им не удалось прорваться к воротам соперника.
Главный тренер команды Юлиан Нагельсманн на пресс-конференции сказал: «У нас ещё осталось пять матчей, и все их нужно выиграть, включая второй матч против сегодняшнего соперника. В противном случае нам придётся участвовать в плей-офф, который пройдёт в марте.» В одной группе со сборными Германии и Словакии также соревнуются сборные Северной Ирландии и Люксембурга.
Команда Юлиана Нагельсманна проведёт матч против Северной Ирландии на своём поле 7 сентября. Эта игра считается одним из важных матчей отборочного этапа.