Ispaniya Bolgariyani maydonda mag‘lub etdi
Ispaniya terma jamoasi Jahon chempionati saralash bosqichini juda muvaffaqiyatli boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning o‘yini shunchalik yaxshi bo‘ldiki, jahon chempionati musobaqasi allaqachon qiziqarli kechishi aniq. Yevropa chempioni sifatida Ispaniya jahon chempionatida ham g‘alaba uchun asosiy nomzodlardan biri hisoblanadi.
Hozircha ular Bolgariyani uning o‘z maydonida 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Hisob natijasi jamoaning ustunligini to‘liq aks ettirmaydi, chunki ispanlar 6-7 ta gol urish imkoniyatiga ega bo‘lishgan.
“Qizil furiya” yana bir bor ko‘rsatdiki, Bolgariya 2004 yildan beri xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Keling, Ispaniyaning raqibini o‘z maydonida shunday oson mag‘lub etishiga kimlar sababchi bo‘lganini tahlil qilaylik.
“Yevro-futbol.ru” sayti o‘yinni baholab, Luis de la Fuenta boshchiligidagi futbolchilarga 10 ballik tizim asosida baho berdi. O‘yinda gol urganlar: Oyarzabal (5-daqiqa), Kukurelya (30-daqiqa) va Merino (38-daqiqa).
Bolgariya jamoasi tarkibida esa bir qator o‘yinchilar maydonda edi, ammo ular ishonchli o‘yin ko‘rsatishmadi. Uchinchi eng yaxshi o‘yinchi sifatida Martin Subimendi tan olindi.
U markaziy yarim himoyada ajoyib o‘yin ko‘rsatib, Bolgariyaning ikkinchi tezligini buzdi, erkin harakat qilib, birinchi golga assistentlik qildi va yana ikki xavfli vaziyat yaratdi. Mikel Merino 8,5 ball bilan baholandi.
U Subimendining uzatmasidan foydalangan holda gol urdi va maydonda faol harakat qildi, to‘rt marta darvozaga zarba berdi. Pedri esa 8,5 ball bilan o‘yinning boshqaruvchisi sifatida ajralib turdi.
U maydonning har bir nuqtasida faol bo‘lib, 120 aniq uzatma amalga oshirdi, ikki xavfli vaziyat yaratdi va o‘yinni to‘liq nazorat qildi. Umuman olganda, Ispaniya jamoasi o‘zining yuqori texnikasi, ajoyib taktika va jamoaviy o‘yini bilan raqib ustidan aniq ustunlikka erishdi.
Bu natijalar ularning jahon chempionatida ham muvaffaqiyat qozonish imkoniyatlarini oshiradi. Saralash bosqichining keyingi o‘yinlari ham shunday yuqori darajada davom etishiga ishonamiz.

Испания победила Болгарию на поле
Сборная Испании очень успешно начала отборочный этап чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их игра была настолько хороша, что уже ясно, что турнир чемпионата мира будет очень интересным. В качестве чемпиона Европы Испания считается одним из главных претендентов на победу на чемпионате мира.
Пока что они победили Болгарию на её поле со счётом 3:0. Результат полностью не отражает превосходство команды, так как испанцы имели 6-7 возможностей забить гол.
«Красная фурия» ещё раз показала, что Болгария с 2004 года не может участвовать в международных соревнованиях. Давайте проанализируем, кто стал причиной такого лёгкого поражения соперника Испании на его поле.
Сайт «Евро-футбол.ru» оценил игру и поставил футболистам под руководством Луиса де ла Фуэнте оценки по 10-балльной системе. Голы в матче забили: Оярсабаль (5-я минута), Кукурелья (30-я минута) и Мерино (38-я минута).
В составе сборной Болгарии на поле было несколько игроков, но они не показали уверенную игру. Третьим лучшим игроком был признан Мартин Субименди.
Он продемонстрировал отличную игру в центральной полузащите, нарушил вторую скорость Болгарии, свободно передвигался, сделал ассист на первый гол и создал ещё две опасные ситуации. Микель Мерино получил оценку 8,5 баллов.
Он воспользовался передачей Субименди, забил гол и активно действовал на поле, четыре раза пробил по воротам. Педри выделился как организатор игры с оценкой 8,5 баллов.
Он был активен на каждом участке поля, выполнил 120 точных передач, создал две опасные ситуации и полностью контролировал игру. В целом сборная Испании благодаря высокому техническому уровню, отличной тактике и командной игре одержала явное превосходство над соперником.
Эти результаты повышают их шансы на успех и на чемпионате мира. Надеемся, что следующие матчи отборочного этапа также пройдут на таком высоком уровне.