Batrakov: Psixologiya va futbol mahoratimni oshiraman
Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakov Iordaniya jamoasi bilan durang natija qayd etilgan o‘yindan so‘ng “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida raqib haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Iordaniya terma jamoasining darajasi bilan hayratda qolganini aytdi. Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, bu jamoa tezkor, sportchi va texnik jihatdan yaxshi tayyorlangan.
Ular taktika jihatdan ham yaxshi o‘qitilgan va futbolchilarning tanlovi yuqori darajada. Shuning uchun ham bu jamoa Jahon chempionatiga yo‘l topgan.
Yarim himoyachi o‘zini yosh o‘yinchi sifatida hali ko‘p jihatdan rivojlanishi mumkinligini ta’kidladi. U psixologik, futbol mahorati va mentalitet borasida o‘zini yanada yaxshilashga intilayotganini bildirdi.
Batrakov kelajakda o‘zining yanada kuchayishiga ishonadi va oldinda ko‘plab muvaffaqiyatlar kutayotganini aytdi. Bu intervyu yosh futbolchining o‘z ustida tinimsiz ishlashi va raqobatbardosh bo‘lish uchun doimiy harakat qilishining namunasidir.

Батраков: Я улучшаю свои навыки в психологии и футболе
Полузащитник сборной России Алексей Батраков после матча с командой Иордании, завершившегося вничью, в эксклюзивном интервью для сетевого издания «Евро-Футбол.Ру» поделился своими впечатлениями о сопернике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил удивление уровнем сборной Иордании. По словам Батракова, эта команда быстрая, спортивная и технически хорошо подготовленная.
Они также хорошо обучены тактически, а подбор игроков находится на высоком уровне. Именно поэтому эта команда и вышла на чемпионат мира.
Полузащитник отметил, что как молодой игрок он ещё может многому научиться. Он стремится улучшить себя в психологическом плане, футбольном мастерстве и менталитете.
Батраков верит в своё дальнейшее укрепление и говорит, что впереди его ждёт множество успехов. Это интервью является примером того, как молодой футболист постоянно работает над собой и прилагает усилия, чтобы оставаться конкурентоспособным.