Kvaratsxeliya Gruziya mag‘lubiyatini tahlil qildi
Gruziniya terma jamoasining asosiy yulduzi Xvicha Kvaratsxeliya 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichidagi Turkiya milliy jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida kuchli raqibga qarshi ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘yilganini ta’kidladi. O‘yinning dastlabki daqiqalaridan e’tibor jamlashda muammolar yuzaga kelgan.
Birinchi golni o‘tkazib yuborish jamoaning ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan. Biroq tanaffusdan so‘ng maydonda kurash olib borilgan va o‘yinning so‘nggi daqiqalarida durang natijasini qo‘lga kiritish imkoniyati bo‘lgan.
UEFA matbuot xizmati hujumchi yarim himoyachining so‘zlarini aynan shunday yetkazdi. Ushbu o‘yin 2:3 hisobida Gruziya terma jamoasining mag‘lubiyati bilan yakunlandi.
Xvicha va uning jamoasi navbatdagi o‘yinini 7 sentyabr kuni Bolgariya terma jamoasiga qarshi o‘tkazadi.

Кварцхелия проанализировал поражение Грузии
Главная звезда сборной Грузии Хвича Кварцхелия поделился своими мыслями после матча с национальной командой Турции в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в ходе встречи было допущено много ошибок против сильного соперника. С первых минут игры возникли проблемы с концентрацией.
Пропущенный первый гол негативно сказался на настроении команды. Однако после перерыва на поле велась борьба, и в последние минуты матча была возможность добиться ничейного результата.
Пресс-служба УЕФА передала слова атакующего полузащитника именно так. Эта игра завершилась поражением сборной Грузии со счётом 2:3.