Paltsev Krasnodar bilan Rossiya chempioni bo‘lishni xohlaydi
Himoyachi Valentin Paltsev o‘zining yangi jamoasi «Krasnodar»dagi maqsadini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U avval Makhachkala shahridagi «Dinamo» klubida o‘ynagan. Futbolchi klub uchun ketma-ket ikkinchi chempionlikni qo‘lga kiritish yo‘lida barcha kuchini sarflashga tayyorligini bildirdi.
Paltsevning so‘zlariga ko‘ra, u Rossiya chempioni bo‘lishni xohlaydi va «Krasnodar» jamoasi bilan ketma-ket g‘alabaga erishishni maqsad qilgan. U o‘zini jamoaning muhim qismi, ya’ni bir butun sifatida ko‘radi.
Klublar o‘rtasidagi transfer summasi 3,2 million yevroni tashkil etdi, bu esa futbolchining bozor qiymatidan biroz yuqoridir. 2025/2026 yilgi mavsumda Paltsev Rossiya chempionati va Kubogida jami o‘nta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi.
Hozirgi vaqtda, yetti turdan so‘ng, «Krasnodar» 16 ochko bilan Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida peshqadamlik qilmoqda. Jamoa va futbolchi oldida katta maqsadlar turibdi, ular bu yutuqlarga erishish uchun faol harakat qilmoqda.

Пальцев хочет стать чемпионом России с Краснодаром
Защитник Валентин Пальцев рассказал о своей цели в новой команде «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он играл в клубе «Динамо» из Махачкалы. Футболист заявил, что готов приложить все силы, чтобы завоевать для клуба второй подряд чемпионский титул.
По словам Пальцева, он хочет стать чемпионом России и ставит перед собой цель добиться победы подряд с командой «Краснодар». Он считает себя важной частью команды, то есть единым целым.
Сумма трансфера между клубами составила 3,2 миллиона евро, что немного выше рыночной стоимости футболиста. В сезоне 2025/2026 Пальцев провел в чемпионате России и Кубке всего десять матчей и забил один гол.
В настоящее время, после семи туров, «Краснодар» лидирует в Российской Премьер-Лиге с 16 очками. Перед командой и футболистом стоят большие цели, и они активно работают для их достижения.