Morozov: Birinchi bo‘limda muvozanat yo‘q edi
BetBoom do‘stona o‘yinda Rossiya terma jamoasi Iordaniya terma jamoasi bilan 0:0 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda milliy jamoa himoyachisi Yevgeniy Morozov fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda ko‘p xatolar qilindi, xususan, maydon markazida.
Bu esa ko‘plab qarshi hujumlarga sabab bo‘ldi va o‘yinda muvozanat yo‘q edi. Keraksiz yo‘qotishlar bartaraf etilgach, ikkinchi bo‘lim butunlay boshqacha kechdi, dedi futbolchi “Match TV” telekanalidagi intervyusida.
Keyingi nazorat uchrashuvi Rossiya terma jamoasi safarda Qatar milliy jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Uchrashuv 7 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.

Morozov: В первом отделении не было равновесия
В товарищеском матче BetBoom сборная России сыграла вничью с командой Иордании со счётом 0:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этом матче высказался защитник национальной сборной Евгений Морозов. По его словам, в первом тайме было допущено много ошибок, особенно в центре поля.
Это привело к множеству контратак, и в игре не было равновесия. После устранения ненужных потерь второй тайм прошёл совершенно иначе, — сказал футболист в интервью телеканалу «Матч ТВ».
Следующий контрольный матч сборная России проведёт в гостях против национальной команды Катара. Встреча состоится 7 сентября.
Напомним, что с февраля 2022 года российские команды отстранены от участия в международных соревнованиях.