Yangi qo‘shilgan futbolchi Valentin Paltsev Rossiya chempioni «Krasnodar» jamoasining bazasidan katta taassurot oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Makhachkala shahrining «Dinamo» klubidan o‘tganligi haqida yaqinda ma’lum bo‘ldi. Paltsev «Chempionat»ga bergan intervyusida bazaning har bir jihati unga yoqqanini aytdi.
Kirish joyidan tortib maydonlargacha hamma narsa mukammal ekan. Bazada futbolchilarni tiklash, yashash, sifatli ovqatlanish va mashg‘ulotlar uchun barcha sharoitlar mavjud.
U bu darajani kosmik daraja deb atadi. 24 yoshli himoyachining transferi uchun 3,2 million yevro to‘langan.
Kelishuvga ko‘ra, futbolchi 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha ijaraga berilgan, undan keyin esa uni majburiy sotib olish ko‘zda tutilgan. Paltsev Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinning chaqirig‘ini olgan.

Пальцев: База в Краснодаре космического уровня
Новый игрок Валентин Пальцев был впечатлен базой чемпиона России «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно стало известно, что он перешел из махачкалинского клуба «Динамо». В интервью «Чемпионату» Пальцев отметил, что ему понравился каждый аспект базы.
От входа до полей — всё идеально. На базе созданы все условия для восстановления футболистов, проживания, качественного питания и тренировок.
Он назвал этот уровень космическим. За трансфер 24-летнего защитника было заплачено 3,2 миллиона евро.
Согласно соглашению, футболист арендован до конца сезона 2025/2026, после чего предусмотрен обязательный выкуп. Пальцев получил вызов от главного тренера сборной России Валерия Карпина.