Iordaniya hujumchisi Rossiyani chempion deb atadi
Iordaniya milliy terma jamoasi hujumchisi Mussa al-Tamari, hozirda Fransiyaning "Renn" klubida o‘ynayotgan futbolchi, Rossiya terma jamoasining jahon chempioni bo‘lish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Sport-Express" nashriga bergan intervyusida Rossiya jahon chempionatida g‘olib bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi va buni albatta amalga oshishi mumkin deb hisoblaydi. Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi do‘stona o‘yin 4 sentyabr kuni Moskva shahrida bo‘lib o‘tdi.
Ushbu o‘yinda jamoalar 0:0 hisobida durang o‘ynashdi. Keyingi nazorat uchrashuvida Valeriy Karpinning shogirdlari mehmondagi o‘yinda Qatar terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin 7 sentyabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Shuni ta’kidlash kerakki, 2022 yil fevral oyidan boshlab Rossiya milliy jamoasi xalqaro musobaqalardan chetlatilgan.
Bu holat jamoaning xalqaro maydondagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatmoqda. Shunday bo‘lsa-da, futbolchilar va mutaxassislar kelajakda Rossiya terma jamoasining muvaffaqiyatga erishishiga ishonch bildirmoqda.

Иорданский нападающий назвал Россию чемпионом
Нападающий национальной сборной Иордании Мусса аль-Тамари, в настоящее время играющий за французский клуб «Ренн», высказался о шансах сборной России стать чемпионом мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию «Спорт-Экспресс» он подчеркнул, что Россия может выиграть чемпионат мира и считает это вполне возможным. Товарищеский матч между сборными России и Иордании прошёл 4 сентября в Москве.
В этой игре команды сыграли вничью 0:0. В следующем контрольном матче команда Валерия Карпина выйдет на поле в гостях против сборной Катара.
Этот матч состоится 7 сентября, в воскресенье. Следует отметить, что с февраля 2022 года сборная России отстранена от международных соревнований.
Это влияет на деятельность команды на международной арене. Тем не менее, футболисты и специалисты выражают уверенность в том, что в будущем сборная России добьётся успеха.