Paltsev: Spartakning taklifi qabul qilinmadi
Rossiyalik himoyachi Valentin Paltsev, «Krasnodar» klubiga o‘tganidan so‘ng, poytaxtning «Spartak» klubiga o‘tmaganligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, «Spartak» klubi birinchi turdagi o‘yindan bir kun oldin taklif yuborgan, ammo o‘yinda maydonga tushmaslik sharti qo‘yilgan. Bu shart nafaqat «Dinamo» rahbariyati, balki o‘zi uchun ham qabul qilib bo‘lmas ekan.
«Krasnodar» klubi Paltsevni ijaraga olib, keyinchalik sotib olish majburiyatini olgan. Joriy mavsumda 22 yoshli futbolchi o‘nta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan.
Uning bozor qiymati 2,5 million yevroga teng. Bu ma’lumotlar «Chempionat» nashri tomonidan taqdim etildi.
Paltsevning so‘zlari va klubning harakati uning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega. Futbolchi o‘z faoliyatini yangi jamoada davom ettirishga tayyorligini bildirgan.

Пальцев: предложение Спартака не было принято
Российский защитник Валентин Пальцев, после перехода в клуб «Краснодар», высказался о том, почему он не перешёл в столичный клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб «Спартак» сделал предложение за день до первого тура, но с условием не выходить на поле в матче. Это условие было неприемлемо не только для руководства «Динамо», но и для самого игрока.
Клуб «Краснодар» взял Пальцева в аренду с обязательством последующего выкупа. В текущем сезоне 22-летний футболист сыграл в десяти матчах и забил один гол.
Его рыночная стоимость составляет 2,5 миллиона евро. Эти данные предоставлены изданием «Чемпионат».
Слова Пальцева и действия клуба имеют важное значение для его будущего. Футболист заявил о готовности продолжить карьеру в новой команде.