Tarkhanov Rossiya va Iordaniya o‘yinini tahlil qildi
Sobiq Yekaterinburg «Ural» jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Tarkhanov Rossiya terma jamoasining Iordaniya milliy jamoasiga qarshi BetBoom do‘stlik o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 0:0 hisobida durang bilan yakunlandi. Tarkhanovning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda o‘yinning darajasi yuqori bo‘lmagan.
Ammo o‘yin ichida amalga oshirilgan o‘rinbosarlar jamoaning o‘yin uslubini o‘zgartirdi. Maydonga tezkor va aql bilan harakat qiladigan futbolchilar tushgach, o‘yin jamoa nazoratiga o‘tdi.
Valeriy Karpinning shogirdlari navbatdagi o‘yinini 7 sentyabr, yakshanba kuni Qatarning milliy jamoasiga qarshi safarda o‘tkazadi. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, 2022 yil fevralidan buyon Rossiya terma jamoasi xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.

Тарханова проанализировала матч Россия — Иордания
Бывший главный тренер екатеринбургского «Урала» Александр Тарханова прокомментировал товарищеский матч сборной России против национальной команды Иордании в рамках BetBoom. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью со счётом 0:0. По словам Тарханова, в первом тайме уровень игры был невысоким.
Однако замены, произведённые в ходе матча, изменили стиль игры команды. С выходом на поле быстрых и умных футболистов игра перешла под контроль команды.
Подопечные Валерия Карпина проведут следующий матч 7 сентября, в воскресенье, против национальной сборной Катара на выезде. Также стоит отметить, что с февраля 2022 года сборная России отстранена от участия в международных соревнованиях.