Dyakov Karpin va Ten Xag ishdan bo‘shatilishini taqqosladi
Sobiq «Dinamo» jamoasi himoyachisi Vitaliy Dyakov «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida Moskva klubining bosh murabbiyi Valeriy Karpinning ishdan bo‘shatilishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dyakovning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» o‘z murabbiyini tanlashda aniq qarorga kelgan. U «Bayer» jamoasining sobiq murabbiyi Erik ten Xag ikki tur o‘tgach ishdan bo‘shatilgan bo‘lsa-da, Karpin kabi bosh murabbiyni ishdan bo‘shatish qiyinligini ta’kidladi.
Murabbiyga ishonch bildirilib, unga kerakli imkoniyatlar berilgan, shuning uchun u ishini davom ettiradi, dedi Dyakov. Murabbiyning jamoani boshqarishi hozircha yaxshi emasligi ko‘rinib turibdi.
Himoya, hujum va umumiy o‘yin sifati past, biroq jamoa shakllanmoqda. Yangi futbolchi Tyukavin jamoaga qo‘shiladi, ammo Zaynutdinov transferining maqsadi aniq emas.
Balki Karpin bu haqda yaxshiroq biladi. Shuningdek, Dyakov hujum chizig‘ida Karaskal o‘rniga yangi futbolchi kerakligini ta’kidladi.
Valeriy Karpin joriy yil yozida «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan. Hozirgi vaqtda jamoa Rossiya Premyer-Ligasida yetti turdan so‘ng 8 ochko to‘plab, 10-o‘rinda bormoqda.

Дьяков сравнил увольнение Карпина и Тен Хага
Бывший защитник команды «Динамо» Виталий Дьяков в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» высказался о возможном увольнении главного тренера московского клуба Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дьякова, «Динамо» приняло чёткое решение при выборе тренера. Он отметил, что хотя бывший тренер «Байера» Эрик тен Хаг был уволен после двух туров, уволить главного тренера, как Карпина, сложно.
Тренеру оказали доверие и предоставили необходимые возможности, поэтому он продолжит работу, сказал Дьяков. Пока видно, что руководство командой у тренера идёт не очень хорошо.
Качество защиты, атаки и общей игры низкое, однако команда формируется. Новый футболист Тюкавин присоединится к команде, но цель трансфера Зайнутдинова не ясна.
Возможно, Карпин знает об этом лучше. Также Дьяков подчеркнул, что на позиции в атаке вместо Караскала нужен новый футболист.
Валерий Карпин был назначен главным тренером «Динамо» этим летом. В настоящее время команда после семи туров в Российской Премьер-Лиге набрала 8 очков и занимает 10-е место.