Tetradze: Baltika raqiblar uchun kuchli jamoa
Futbol klubi Ufa bosh murabbiyi Omari Tetradze Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumidagi Kaliningradning Baltika jamoasining o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Baltika jamoasi juda yaxshi va jangovar kuchga ega bo‘lib, ularni bosh murabbiyning mehnati tufayli birinchi ligadan chiqib kelgan. Tetradze ta’kidlashicha, Talalaev boshchiligidagi Baltika ko‘plab raqiblarning hisobini qiyinlashtiradi.
Rossiya Premyer Ligasi 7-turidan so‘ng, Baltika 15 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi. Andrey Talalaev jamoasi yetakchi Krasnodardan atigi bitta ochko kam.
Keyingi o‘yinda Kaliningrad klubi o‘z maydonida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti.

Тетрадзе: Балтика сильная команда для соперников
Главный тренер футбольного клуба Уфа Омари Тетрадзе высказался о выступлениях калининградской команды Балтика в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, команда Балтика обладает очень хорошей и боевой силой, они вышли из первой лиги благодаря труду главного тренера. Тетрадзе отметил, что Балтика под руководством Талалаева усложнит жизнь многим соперникам.
После 7-го тура Российской Премьер-Лиги Балтика набрала 15 очков и занимает третье место в турнирной таблице. Команда Андрея Талалаева отстает от лидера Краснодара всего на одно очко.
В следующем матче калининградский клуб примет на своем поле петербургский Зенит. Эта игра ожидается с большим интересом.