Pavlyuchenko Angliya va Andorra o‘yini haqida fikr bildirdi
Angliya terma jamoasi shanba kuni Andorra jamoasiga qarshi uy o‘yinini o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichi doirasida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinga oid o‘z fikrini Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko bildirdi.
Pavlyuchenko fikricha, Tomas Tuxel boshchiligidagi Angliya jamoasi maydonda kam tajribali raqibga qarshi aniq ustunlikka ega bo‘ladi. U katta hisobdagi g‘alabaga ishonch bildirgan.
Futbolchilar ilgari o‘tkazilgan zaif o‘yindan so‘ng o‘zlarini ko‘rsatishga harakat qilishadi. Pavlyuchenko o‘z taxminida Angliya g‘alabasi va o‘yinda jami 2,5 dan ortiq gol bo‘lishini ta’kidladi.
Angliya va Andorra terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 6 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasini LiveResult portali taqdim etadi.

Павлюченко высказался о матче Англия и Андорра
Сборная Англии в субботу проведет домашний матч против команды Андорры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч пройдет в рамках отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Свое мнение о предстоящей игре выразил бывший футболист сборной России Роман Павлюченко.
По мнению Павлюченко, команда Англии под руководством Томаса Тухеля будет иметь явное преимущество на поле против менее опытного соперника. Он выразил уверенность в крупной победе.
Футболисты постараются проявить себя после слабой игры, проведенной ранее. В своем прогнозе Павлюченко отметил победу Англии и более 2,5 голов в матче.
Встреча сборных Англии и Андорры начнется 6 сентября в 19:00 по московскому времени. Текстовую трансляцию этого матча предоставит портал LiveResult.