Kristofer Vu Ren’dan Spartakka o‘tdi, omad tilindi
Himoyachi Kristofer Vu «Ren» klubidan «Spartak» jamoasiga ko‘chib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyaning birinchi ligasi vakili bo‘lgan «Ren» bu haqda rasmiy saytida ma’lumot berdi. Luvr shahrida tug‘ilgan Kristofer yaqinda Moskva «Spartak»ining formasida Rossiya chempionatida o‘zini sinab ko‘radi.
«Ren» klubi matbuot xabarida Krisga kelajakdagi faoliyatida, shu jumladan klub va Kamerun terma jamoasida omad tiladi. Oldinroq matbuotda 23 yoshli himoyachining «Ren» bilan shartnomasi bekor qilingani va u erkin agent sifatida «Spartak»ga o‘tishi haqida xabarlar tarqalgan edi.
«Ren» safida Kristofer Vu jami 60 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, ikkita gol urdi va bir golga assistentlik qildi. «Spartak» jamoasi navbatdagi o‘yinini 13 sentyabr kuni «Dinamo»ga qarshi o‘tkazadi.

Кристофер Ву Рен перешёл в Спартак, пожелали удачи
«Рен», представитель первой лиги Франции, сообщил об этом на официальном сайте. Кристофер, родившийся в городе Лувр, вскоре попробует свои силы в чемпионате России в форме московского «Спартака».
В пресс-релизе клуба «Рен» пожелали Крису удачи в дальнейшей карьере, в том числе в клубе и в сборной Камеруна. Ранее в прессе сообщалось, что контракт 23-летнего защитника с «Реном» был расторгнут, и он перешёл в «Спартак» в статусе свободного агента.
В составе «Рена» Кристофер Ву провёл всего 60 официальных матчей, забил два гола и отдал одну результативную передачу. Следующий матч команды «Спартак» состоится 13 сентября против «Динамо».