Tuxel Angliya va Andorra o‘yinini baholadi
Shanba kuni kechqurun Angliya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichi doirasida Andorra terma jamoasi bilan o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Uch sher” jamoasining bosh murabbiyi Tomas Tuxel ushbu o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Tuxelning so‘zlariga ko‘ra, kuchli mudofaa chizig‘ini buzish oson emas, bu jarayonni u chekish uchun mo‘ylov kabi ta’rifladi.
Jamoa o‘yin davomida ko‘proq faoliyat va ishtiyoq bilan harakat qilishi kerak. U shubhasizki, bu safar jamoa o‘z maqsadiga erishadi, dedi.
Andorra terma jamoasi yaxshi tayyorgarlik ko‘rgan va uzoq yillar davomida bir murabbiy qo‘l ostida ishlagan mustahkam jamoa hisoblanadi. Joriy yil iyun oyida Angliya terma jamoasi Andorra maydonida 1:0 hisobida g‘alaba qozongan edi.
Uchrashuvdagi yagona golni Garri Keyn kiritgan. Bu o‘yin oldidan Angliya jamoasi o‘zining kuchli tomonlarini namoyish etishga tayyorlanmoqda va muxlislar yuqori darajadagi raqobatni kutishlari mumkin.

Туксель оценил матч Англия и Андорра
В субботу вечером сборная Англии сыграет со сборной Андорры в рамках отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды «Трёх львов» Томас Тухель поделился своими мыслями об этой игре. По словам Тухеля, пробить сильную оборону непросто, он сравнил этот процесс с бритьём усов.
Команда должна действовать более активно и с энтузиазмом в течение всей игры. Он без сомнения уверен, что на этот раз команда достигнет своей цели, — сказал он.
Сборная Андорры — это крепкая команда, хорошо подготовленная и долгое время работающая под руководством одного тренера. В июне этого года сборная Англии одержала победу на поле Андорры со счётом 1:0.
Единственный гол в матче забил Гарри Кейн. Перед этой игрой команда Англии готовится продемонстрировать свои сильные стороны, и болельщики могут ожидать высокий уровень соперничества.