Vulverxempton Sasha Kalaydjichni Avstriyaga sotdi
28 yoshli hujumchi Sasha Kalaydjich faoliyatini Avstriyaning LASK klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi yangi jamoada joriy mavsumni o‘tkazadi. Kalaydjich uch yil avval Shtutgartdan Vulverxempton klubiga o‘tgan edi.
Ushbu transfer 18 million yevroga baholangan. 2024 yilda u yarim yil davomida Frankfurtning Ayntraxht klubiga ijaraga berilgan.
Joriy mavsumda hujumchi Vulverxempton tarkibida ikki o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist qayd eta olmagan. Transfermarkt portali hozirda uning qiymatini 4 million yevro deb baholamoqda.
LASK joriy Avstriya chempionatida 10-o‘rinda borib, uch ochko jamg‘argan. Shuningdek, Kalaydjich so‘nggi besh yil ichida uchinchi marta tizzasidagi kesilgan to‘qimalar jarohatini boshdan kechirmoqda.
Bu jarohat uning faoliyatiga muhim ta’sir ko‘rsatgan. Futbolchi sog‘lig‘ini tiklash va maydonga qaytish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Вулверхэмптон продал Сашу Калайджича в Австрию
28-летний нападающий Саша Калайджич продолжит карьеру в австрийском клубе ЛАСК. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист проведёт текущий сезон в новой команде. Калайджич перешёл в Вулверхэмптон из Штутгарта три года назад.
Стоимость этого трансфера оценивается в 18 миллионов евро. В 2024 году он был арендован клубом Айнтрахт из Франкфурта на полгода.
В текущем сезоне нападающий сыграл за Вулверхэмптон в двух матчах, но не смог забить гол или сделать результативную передачу. Портал Transfermarkt сейчас оценивает его стоимость в 4 миллиона евро.
ЛАСК занимает 10-е место в текущем чемпионате Австрии, набрав три очка. Кроме того, Калайджич в третий раз за последние пять лет перенёс травму разрыва связок колена.
Эта травма значительно повлияла на его карьеру. Футболист прилагает все усилия для восстановления здоровья и возвращения на поле.