Mashhur mahalliy sharhlovchi Dmitriy Guberniev Rossiya terma jamoasining BetBoom do‘stona o‘yinida Iordaniya bilan o‘tkazgan uchrashuvi natijasi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Keyingi jahon chempionati ishtirokchisi bo‘lgan jamoa bilan bo‘lgan o‘yinda hisob 0:0 ga tenglashdi. Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, raqib jamoa so‘nggi yillardagi eng kuchlilaridan biri hisoblanadi.
U terma jamoamizni yanada faollik va harakatlilik bilan o‘ynashini istashini ta’kidladi. Ehtimol, keyingi o‘yinda bunday o‘zgarishlarni ko‘rish mumkin bo‘ladi, dedi u.
Keyingi raqib Valeriy Karpinning jamoasi uchun Qatar bo‘ladi. Uchrashuv safarda o‘tkaziladi.
Qatar jamoasi so‘nggi ikki Osiyo chempionatining g‘olibi hisoblanadi. Birinchi musobaqada ular finalda Yaponiya terma jamoasini, ikkinchisida esa Iordaniyani mag‘lub etdi.

Губерниев высоко оценил сборную Иордании
Известный местный комментатор Дмитрий Губерниев поделился своими мыслями о результате матча сборной России в товарищеской игре BetBoom против Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче с командой, которая является участником следующего чемпионата мира, счет остался 0:0. По словам Губерниева, соперник считается одним из сильнейших за последние годы.
Он подчеркнул, что хотел бы видеть нашу сборную играть более активно и динамично. Возможно, в следующей игре такие изменения будут заметны, сказал он.
Следующим соперником команды Валерия Карпина станет Катар. Матч пройдет на выезде.
Команда Катара является победителем последних двух чемпионатов Азии. В первом турнире они обыграли в финале сборную Японии, а во втором — Иорданию.