Mirzov yana Tula Arsenalida o‘ynay boshladi
32 yoshli rossiyalik qanot himoyachisi Reziuan Mirzov yana Tula shahrining Arsenal futbol klubida o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi klubga qaytganligi haqida Arsenal jamoasi matbuot xizmati ma’lum qildi. Hozircha kelishuv tafsilotlari oshkor qilinmagan.
Eslatib o‘tamiz, Mirzov o‘tgan mavsumni Ximki klubida o‘tkazgan edi. Yozda ushbu Podmoskovye klubi faoliyatini to‘xtatdi.
Mirzov avval ham, ya’ni yetti yil oldin Arsenal jamoasida o‘ynagan va umumiy hisobda 29 o‘yinda maydonga tushgan. Arsenal klubi PARI Ligasi doirasida faoliyat yuritadi.
Mavsumning sakkizta turidan so‘ng, Tula jamoasi 13 ochko bilan yettinchi pog‘onada bormoqda. Jamoaning birinchi va ikkinchi o‘rinlardan orqada qolishi olti ochkoga teng.

Мирзов снова начал играть в Тульском Арсенале
32-летний российский крайний защитник Резиуан Мирзов снова играет в футбольном клубе Арсенал из города Тула. Об этом сообщил Euro-football.ru.
О возвращении футболиста в клуб сообщила пресс-служба команды Арсенал. Пока детали соглашения не разглашаются.
Напомним, что Мирзов провёл прошлый сезон в клубе Химки. Летом этот подмосковный клуб прекратил свою деятельность.
Ранее Мирзов уже играл в команде Арсенал семь лет назад и в общей сложности провёл на поле 29 матчей. Клуб Арсенал выступает в рамках ПАРИ Лиги.
После восьми туров сезона команда из Тулы занимает с 13 очками седьмое место. Отставание команды от первого и второго места составляет шесть очков.