Trabzonspor Beshiktashdan Muchini ijaraga oldi
Turkiyaning "Trabzonspor" klubi "Beshiktash" jamoasining qanot himoyachisi Ernest Muchi ijara asosida transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sports Digitale nashri xabar berdi. Avvalroq hujumchi futbolchi Kazan shahrining "Rubin" klubi bilan bog‘langan edi.
Muchi yillik maoshi sifatida 1,8 million yevro so‘ragan, "Trabzonspor" esa ushbu taklifni qondira olgan. Bu ma’lumotni "Mutko protiv" telegram kanali tasdiqladi.
Muchiga 24 yoshda bo‘lib, u "Rubin" jamoasida alban diasporasiga mansub futbolchilar qatoriga qo‘shilishi mumkin edi. Muchi 2024 yildan beri "Beshiktash" safida o‘ynamoqda.
Uning oldingi jamoalari orasida Varshava shahrining "Legiya" klubi va Albaniyaning poytaxti Tirananing mahalliy jamoasi bor. Rossiya Premer-Ligasining o‘tgan yetti turidan so‘ng "Rubin" 11 ochko bilan yettinchi o‘rinda bormoqda.

Трабзонспор арендовал Мучини у Бешикташа
Турецкий клуб "Трабзонспор" достиг соглашения об аренде защитника "Бешикташа" Эрнеста Мучи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Sports Digitale. Ранее нападающий связывался с клубом "Рубин" из Казани.
Мучи запросил годовую зарплату в размере 1,8 миллиона евро, и "Трабзонспор" смог удовлетворить это предложение. Данную информацию подтвердил телеграм-канал "Mutko protiv".
Мучи 24 года, он мог присоединиться к игрокам албанской диаспоры в составе "Рубина". С 2024 года Мучи выступает за "Бешикташ".
В числе его предыдущих клубов — варшавская "Легия" и местная команда столицы Албании Тираны. После семи туров Российской Премьер-Лиги "Рубин" занимает с 11 очками седьмое место.