Rossiyalik qanot himoyachisi Reziuan Mirzovning vakili Aleksandr Klyuev mijozining nima uchun Tula shahridagi Arsenal klubiga qaytishni afzal ko‘rganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klyuevning so‘zlariga ko‘ra, Arsenal klubi Reziuanga katta qiziqish bildirgan. Tula jamoasi Mirzovni yaxshi biladi, xuddi Mirzov ham Arsenal bilan tanish.
U bu yerda yaxshi vaqt o‘tkazgan, so‘ngra Spartak klubiga o‘tgan. Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, Mirzovning Arsenalga qaytishi 2023 yil 5 sentyabr kuni e’lon qilingan.
Futbolchi avval ham yetti yil oldin Arsenal safida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda u Moskva viloyatidagi hozirda tarqatilgan Ximki klubida to‘p surgan.
Hozir Tula jamoasi Rossiya futbolining kuch jihatidan ikkinchi darajali ligasida ishtirok etmoqda. Bu qaror Mirzov uchun professional faoliyatida muhim qadam hisoblanadi.
Arsenal klubi esa o‘zining tajribali o‘yinchilarini qayta jalb qilish orqali jamoani mustahkamlashga intilmoqda.

Мирзов рассказал причину возвращения в Тулу Арсенал
Александр Клюев, представитель российского защитника Резиуана Мирзова, рассказал, почему его клиент предпочёл вернуться в клуб «Арсенал» из Тулы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Клюева, клуб «Арсенал» проявил большой интерес к Резиуану. Команда из Тулы хорошо знает Мирзова, так же как и сам Мирзов знаком с «Арсеналом».
Он хорошо провёл здесь время, после чего перешёл в клуб «Спартак». Согласно официальным данным, возвращение Мирзова в «Арсенал» было объявлено 5 сентября 2023 года.
Ранее футболист уже играл за «Арсенал» семь лет назад. В прошлом сезоне он выступал за клуб «Химки» из Московской области, который сейчас расформирован.
В настоящее время команда из Тулы участвует во втором по силе дивизионе российского футбола. Это решение является важным шагом в профессиональной карьере Мирзова.