Martinez Maradonani Argentina uchun gol bilan ortda qoldirdi
Payshanba kechasi, Yevropa vaqtiga ko‘ra, Argentina milliy jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Venesuelani 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Lionel Messi ikkita gol urdi, yana bitta golni Lautaro Martinez kiritdi. Shu tariqa, Martinez Argentina terma jamoasi libosida gol urish bo‘yicha Diego Maradonani ortda qoldirdi.
Lautaro 71 ta o‘yinda 33 ta golga erishgan bo‘lsa, Maradona 84 ta o‘yinda 32 ta gol urgan. Hozirda Lautaro Martinez Argentina terma jamoasi tarixidagi eng yaxshi to‘purarlardan beshinchi o‘rinda turibdi.
U undan yuqorida Hernan Krespo (35 gol), Serxio Aguero (41 gol), Gabriel Batistuta (55 gol) va albatta Lionel Messi (114 gol) joylashgan. Ushbu natija Argentina futbolining yuqori darajasini va terma jamoaning kuchini yana bir bor tasdiqladi.

Мартинес обошёл Марадону с голом за Аргентину
В ночь с четверга на пятницу по европейскому времени сборная Аргентины одержала победу над Венесуэлой со счётом 3:0 в отборочном турнире чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче Лионель Месси забил два гола, ещё один гол на счету Лаутаро Мартинеса. Таким образом, Мартинес обошёл Диего Марадону по количеству голов за сборную Аргентины.
Лаутаро забил 33 гола в 71 матче, тогда как Марадона — 32 гола в 84 матчах. В настоящее время Лаутаро Мартинес занимает пятое место среди лучших бомбардиров в истории сборной Аргентины.
Выше него расположились Эрнан Креспо (35 голов), Серхио Агуэро (41 гол), Габриэль Батистута (55 голов) и, конечно же, Лионель Месси (114 голов). Этот результат ещё раз подтвердил высокий уровень аргентинского футбола и силу национальной команды.