Manchester Yunayted Altay Bayindirni yo‘qotishi mumkin
Manchester Yunayted jamoasining darvozaboni Altay Bayindir Turkiya chempionatida faoliyatini davom ettirish imkoniyatiga ega, deb xabar beradi Attacking Football. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalistlarning ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli darvozabonni Turkiyaning Trabzonspor klubi sotib olishga qiziqish bildirmoqda. Turkiyada transfer oynasi yana bir hafta davom etadi, shuning uchun tomonlar kelishuvni amalga oshirish imkoniga ega.
Bayindirning bozor qiymati taxminan sakkiz million yevro atrofida baholanmoqda. U Manchester Yunayted bilan 2027 yil o‘rtalarigacha amaldagi shartnomaga ega.
O‘tgan mavsumda Altay Bayindir o‘nta o‘yinda maydonga tushdi va 18 ta gol o‘tkazib yubordi. Uchinchi o‘yinlarda esa darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘ldi.
Bu ko‘rsatkichlar uning darvozabon sifatidagi sifatini namoyon etadi va kelajakda ham jamoalar uchun qimmatli o‘yinchi bo‘lishini ko‘rsatadi.

Манчестер Юнайтед может потерять Алтая Байындыра
Вратарь команды Манчестер Юнайтед Алтай Байындыр может продолжить карьеру в чемпионате Турции, сообщает Attacking Football. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным журналистов, 27-летним вратарём заинтересован турецкий клуб Трабзонспор. В Турции трансферное окно продлится ещё неделю, поэтому стороны имеют возможность заключить сделку.
Рыночная стоимость Байындыра оценивается примерно в восемь миллионов евро. Он имеет действующий контракт с Манчестер Юнайтед до середины 2027 года.
В прошлом сезоне Алтай Байындыр сыграл в десяти матчах и пропустил 18 голов. В трёх играх он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
Эти показатели демонстрируют его качество как вратаря и указывают на то, что в будущем он останется ценным игроком для команд.