Yamaguchi: Ronaldu hozirgi darajada emas
Yaponiyaning "Kavasaki Frontale" klubi darvozaboni Lui Tebo-Yamaguchi Osiyo Chempionlar Ligasi yarim finalida jamoasining g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, raqib "Kavasaki" jamoasi oldida Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi turdi. Ushbu jamoada mashhur portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu o‘ynaydi.
Uchrashuv 3:2 hisobida yakunlandi. Lui Tebo-Yamaguchi ta’kidlaganidek, bunday afsonaviy futbolchiga qarshi o‘ynash uchun tayyorgarlik boshqacha bo‘ladi, ammo maydonda u boshqa raqiblar kabi oddiy futbolchidir.
U so‘zlaricha, Krishtianu Ronaldu o‘n yil oldingidek emas. Finalda "Kavasaki Frontale" Saudiya Arabistonining "Al-Ahli" jamoasi bilan to‘qnashadi.
O‘yin 3 may kuni bo‘lib o‘tadi. "Al-Ahli" jamoasi 1986 va 2012 yillarda Osiyo chempioni bo‘lgan, "Kavasaki" esa bundan oldin hech qachon chorak finaldan yuqoriga ko‘tarilmagan.

Ямагучи: Роналду не на текущем уровне
Вратарь японского клуба «Кавасаки Фронтале» Луи Тебо-Ямагучи высказался о победе своей команды в полуфинале Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, перед командой «Кавасаки» стоял клуб из Саудовской Аравии «Аль-Наср». В этой команде играет известный португальский нападающий Криштиану Роналду.
Матч завершился со счётом 3:2. Как отметил Луи Тебо-Ямагучи, подготовка к игре против такого легендарного футболиста отличается, но на поле он обычный игрок, как и остальные соперники.
По его словам, Криштиану Роналду уже не тот, что десять лет назад. В финале «Кавасаки Фронтале» встретится с саудовским клубом «Аль-Ахли».
Игра состоится 3 мая. Клуб «Аль-Ахли» становился чемпионом Азии в 1986 и 2012 годах, а «Кавасаки» ранее никогда не поднимался выше четвертьфинала.